Wine

WHITE WINE

15 cl 75cl
Chardonnay 2011, Moravíno Valtice, Česká republika
Výběr z hroznů, suché, vinařství Moravíno Valtice. Moravská vinařství podoblast Mikulovská, obec Mikulov. Víno má zlatou barvu, vůně je svěží ovocná s medovými tóny. V chuti se projevuje tropické ovoce, především ananas, grapefruit a papája.
                420 Kč
Rulandské šedé 2011 kabinet, Ing. František & Hana Mádlovi Velké Bílovice, Česká republika
Suché, vinařství Ing. František & Hana Mádlovi Velké Bílovice. Květnatý buket je doprovázen aromatem jemné vanilky, přecházející do vůně dozrávajících lískových oříšků. Svěžest v chuti je dána příjemně vyvázenými kyselinkami s projevem citrusových plodů.
 390 kč
Tramín červený 2010, Gotberg Popovice, Česká republika
Pozdní sběr, polosuché vinařství Gotberg v Popicích. Toto víno se vyznačuje barvou bílého zlata s výrazným zelenkavým odleskem, doznívajícím banánovým buketem a plnou, kořenitou intenzivní chutí. Odrůda, jenž patří v dané lokaliteě k nejvyhlášenějším, nabízí zážitek v podobě vína s typickou vůní rozkvetlé růže. Požitek pro dámu, která miluje růže, a pro muže, ktoří jejich krásu dokáží ocenit.
 450 Kč
Pálava 2011, Sonberk Popovice, Česká republika
Pozdní sběr, suché, vinařství Sonberk Popice. Barva je světle zlatá. Vůně velmi jemná, elegantní a noblesní květinově kořenitá s tóny hroznů přecházejících do chuti, která více připomína zralé tropické plody. Na patře plné ovocnosti a harmonie, v dochuti kořenitost a pikantní kyselina.
540 Kč
Chardonnay “Linia Corte Pitora”, Del Veneto IGT Casa vinicola Bennati, Itálie
Del Veneto IGT Casa vinicola Bennati. Italská vinařská oblast Veneto. 100% Chardonnay, víno je světle slámové barvy s intenzivním buketem typickým pro Chardonnay. V chuti plné, dobře vyvážené a elegantní vino.
70 Kč 360 Kč
Pinot Grigio del Veneto 2011, Del Veneto IGT Casa vinicola Bennati, Itálie
“Linie corte Pitora” 2011 IGT CASA vinicola Bennati. Hrozny na výrobu tohto vína pocházejí z nejlépe prosluněných italských vinic v oblasti Veneto. Barva je světle žlutá s nazelenalými odstíny. U mladého vína je vně ovocná, po jednom roce věku je jasně cítit po pražených mandlích, sušeném senu a ořechových skořapkách. Chuť je lehká s vyváženými kyselinami.
70 Kč  360 Kč
Sauvignon blanc Languedoc VdP d´Oc 2011, Luc Pirlet, Francie
2011 Luc Pirlet. Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy Sauvignon blanc 100% vypěstovaných na vinicích francouzské vinařské oblasti Languedoc – Rousillon. Bledá zelenozlatá barva, ve vůni citrusy, černý ribíz a muškát. Na patře pak žvé a osvěžující.
70 Kč  375 Kč
Gavi di Gavi “Gold Label” DOCG 2010, Azienda Agricola La Scolca, Italia
100% Cortese di Gavi, italská vinařská oblast Piemonte – Gavi. Barva světlá se zelenkavými okraji. Minerální, živá a komplexní vůně s aroma bosenských švestek, bílého peckovitého ovoce a zralých jablek. Harmonická, šťavnatá a minerální chuř s pevnou kostrou, jemným perlením, hladkým závěrem a tóny zralých citrusových plodů.
420 Kč
Chablis AOC 2010, Jean Paul & Benoit Droin Chablis, Francie
Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Chardonnay vypěstovaných na vinicích francouzské vinařské oblasti Bourgogne – Chabli. Toto víno je živé, jemné s příjemnou lehkou ovocnou vůní. Doporučuje se vždy počkat po ročníku sklizně 2 – 3 roky aby se rozvinula jeho minerální chuť.
660 Kč

RED WINE

15 cl 75cl
Cabernet Sauvignon 2011, Moravíno Valtice, Česká republika
Výběr z hroznů, suché. Víno rubínové barvy s fialovými odlesky, s ovocnou vůní s tóny sušených květů a červeného ovoce. V chuti tóny černého rybízu s jemnými tříslovinami, dochuř doplněná o sladké koření a čokoládu. Doporučujeme ke kořeněným úpravám hovězího masa zvěřinovým paštikám a tvrdým sýrům.
390 Kč
Merlot 2010, Radomil Baloun Velké Pavlovice, Česká republika
Toto exkluzivní víno na první pohled zaujme intenzivní granátovou barvou. Ve velmi ušlechtilé vůni se snoubí tóny jarní rozkvetlé louky, červené papriky a višňového kompotu. Víno je velmi jemné, sametové s nižším obsahem kyselin, připomíná chuř přezrálých višní a třešní. Velmi lehce a příjemně se pije.
 390 Kč
Merlot del Veneto, del Veneto IGT Casa vinicola Bennati, Itálie
Elegantní víno rubínově červené barvy. Se svěžím ovocným aroma, především po třešních, které se snoubí s jemnými bylinkami. Na jazyku středně plné víno, plné ovoce a zaoblených, měkých, dobře vyzrálých tříslovin.
70 Kč 360 Kč
Carmenere “Seleccion” Chile maipo Valley DO 2008, Viňa Chocalán, Chile
100% Carmenére. Chilská vinařská oblast Maipo Valley – Melipilla Region. Víno intenzivní rubínové barvy z téměr zapomenuté odrůdy Carmenere, pěstované v údolí Maipo. Oplývá intenzivním aroma červeného ovoce a koření. V chuti je velmi plné a dobře vyvážené, chutná po lesním ovoci a koření. Velmi hebké a příjemné třísloviny.
 420 Kč
Merlot  “les Barriquesů Languedoc VdP d´Oc 2010, Luc Pirlet, Francie.
100% Merlot z francouzské vinařské oblasti Languedoc Rousillon. Brilantní, hluboce granátová barva, elegantní, ve vůni jsou znatelné ostružiny, animální tóny a dub. Plné a robustní, dobře vyvážené.
450 Kč
Cabernet Sauvignon “kaiken Reserve” 2010, Argentina Mendoza DO, Argentina
90% Cabernet Sauvignon, 10% Malec, argentinská vinařská oblast Mendoza. Víno má temně fialovou barvu, bohaté a čisté aroma po borůvkách, ostružinách, černém rybízu, sladké čokoládě a kávě. Skvělá struktura vína se zralými tříslovinami a dlouhotrvajícím dozvukem. Zráni tohto vína probíhalo z 50% v amerických dubových sudech po dobu osmi měsíců. Víno prošlo jen jemnou filtrací, aby zůstala co nejlépe zachována původní chuť a vůne vína.
450 Kč
Chianti ” le Terre di Mona Lisa” DOCG 2010, Fattoria la Ripa, Toskánsko
Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Sangiovese 80%, Canaiolo 10%, Merlot 10% vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Toskánsko Chianti Classico.
490 Kč
Chateau Beaumont 2009 Haut Médoc, Francie
Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy 53% Cabernet Sauvignon, 46% Merlot, 1% Petit verdot vypěstovaných na vinicích francouzské vinařské oblasti Bordeaux Médoc – haut Médoc Cru Bourgeois. Příjemné a výrazné víno vyrobeno z hroznůz vinic o průměrném stáří okolo 20 let. Purpurová, skoro inkoustová barva, výrazná a elegantní buket po drobném lesním ovoci, koření (vanilka, pepř), tabáku a kouři. Chuť je plná, vyvážená.
660 Kč

SPARKLING WINE

10 cl 75cl
Prosecco Treviso D.O.C. Le Contesse, Itálie
Šumivé víno vyrobené z odrůdy Prosecco, italská vinařská oblast Veneto – Treviso. Osvěžující a voňavé prosecco
 89 Kč 490 Kč
Prosecco di Valdobbiadene DOC Brut, Itálie
Šumivé víno vyrobené z odrůdy Prosecco, italská vinařská oblast Veneto – Valdobiadene. Osvěžující prosecco s vitalská vinařská oblast Veneto – Treviso.ní zeleného jablka a hrušky. Příklad temperamentní chuti pravého italského prosecca
 540 Kč
Martini Prosecco
79 Kč 490 Kč

SPARKLING WINE

10 cl 75cl
Bohemia Sekt Brut  79 Kč  490 Kč
Bohemia Sekt Demi Sec  79 Kč  490 Kč
Bohemia Prestige Brut  550 Kč

CHAMPAGNE

10 cl 75 cl 150 cl
Moët & Chandon Brut Impérial  250 Kč 2200 Kč 4400 Kč
Moët & Chandon Nectar Impérial 2200 Kč
Moët & Chandon Brut Impérial Rosé 2400 Kč
Laurent – Perrier Brut 2200 Kč
Veuve Clicquot Brut 2300 Kč 4400 Kč
Veuve Clicquot Rosé 2490 Kč
Cuvée Dom Pérignon 2003 5500 Kč
Krug Grande Cuvée 6900 Kč